Gañadores dos Concursos Inventa en Galego e Sensores para Todos

A entrega de premios farase no Centro Sociocultural Ágora de A Coruña, ás 11 e media da mañá do día 12 de decembro, venres. Os equipos gañadores farán unha presentación dos traballos  merecedores dos premios. Parabéns a eses equipos gañadores, e aos profesores e profesoras que, como dicía Plutarco, ou Yeats, non conciben a educación dos rapaces como o traballo de encher un cubo senón de provocar un incendio de paixón pola Ciencia ("Education is not filling a bucket, but lighting a fire").

Así, o xurado de Inventa en Galego determinou que:

INVENTA EN GALEGO

Aplicacións en Appinventor

Centro/ Profesor-profesora

Alumnos e alumnas

Aplicación

IES Concepción Arenal

María Estraviz Lourido

 

Mario Rodríguez González

4º ESO A

1º PREMIO

Coñece Ferrol

IES Chano Piñeiro de Forcarei

Manuel Andújar Matalobos

Daniel Varela Darriba
Gabriel Sieiro Varela

_______________________

Claudio Troitiño Oropeza

Gabriel Otero López

2º PREMIO

ForcareiTour

_______________e

RuralApp

CPI de Atios. Valdoviño

Reyes Montero Vale

Laura Fernández Teijeiro

Laura Fortuna Rivera

Zaira María González González

Alba González Rodríguez

2º da ESO

Mención Especial

Paseo por Valdoviño

Mención Especial

IES Menéndez Pidal

Paz Freire Campo

David García Gondell 1º BAC

Preguntas Coruña

Paula Ordóñez Fariña 1º BAC

 

Praias Coruña

Berta López Ramos 1º de Bac

 

Prazas da Coruña

Javier Giráldez Suárez e

Álvaro Muiño 1º A Bac

Museos JA

Estela Varela Arias e Andrea Vázquez Castro.  1º de Bach

Museos EA

Mª Enriqueta Junco Lendoiro, 1º Bach B

Museos M

Andrea Castro Vidal, 1º A Bac

 

Lugares A Coruña

Francisco Pedreira Ventureira

1º Bac

Fame Negra

Marta Barturen Gómez,Eva Martínez Veiga, Hugo Vila Torres. 1º Bac

Corunhacity

En canto ao xurado de Sensores para todos determinou o que segue:

SENSORES PARA TODOS

 

Centro/ Profesor-profesora

Alumnos e alumnas

Proxecto

IES Concepción Arenal

  • María Estraviz

 

Roque Bescos Beceiro

Fátima Sánchez  Sánchez           

Adrián Gómez Pita

Ana María Rodríguez Vizoso

Marta Castro Romaní

Erea Vaamode López

Mario Rodríguez González

4º ESO

CLASIFICADO e PREMIADO

polos traballos

PSICOARDUINO e

1. Medida de alturas

2. Medida de saltos

3. Aillamento acústico

4. Plantuino

IES Chano Piñeiro de Forcarei

  • Manuel Andújar Matalobos

Correa Cortizo, Rocío
Cortizo Sanmartín, Jessica
Fraguas Corbal, Ernesto
García Arias, Sandra
López Álvarez, Tamara
Mijares Troitiño, Andrea Valentina
Ogando García, Nicolás
Torres Espiño, Rodrigo
Varela Fernández, Ivo

4º PDC

CLASIFICADO e Premiado polo traballo

Medida do tempo de reacción simple

 

CPI de San Sadurniño

  • Julia Ríos Grueiro

Antón Castro Charlón
Xabier Fonseca Cebreiro
Yaré García Pita
Samaín Soto Amorín

2º ESO

CLASIFICADO e Premiado polo traballo

O Péndulo

IES de Brion

  • Eva Pardinas Fondo
  • Xabier Lorenzo Abalde
  • Luz Ramos Lopez

Christian Capeans Perez

Lois Meira Lopez

Daniel Eduardo Vila Mateus

Martin Manuel Chaves Fraga

Brais Cuns Gonzalez

Carlos Manuel Garcia-Novio Gonzalez

Xulia Sanchez Rodriguez

Maria Otero Anguiano

Maria Gramunt Cernadas

4º ESO

 

Mención Especial polo traballo

Xogando coa luz